Spokojený život je silně propojený se zdravým životním stylem. Jsem tu proto, abych vám k němu pomohla

Radana Kratochvílová je nutriční specialistka, která ráda sdílí všechny své získané zkušenosti a vědomosti lidem, kteří chtějí pomoci s hubnutím a zdravým životním stylem. Chce vám ukázat cestu, jak si ze zdravého přístupu ke stravování vytvořit životní cestu, která vás bude bavit a pomůže vám dojít k vysněnému cíli.

Sport, zájem o fungování těla i potíže s příjmem potravy na vlastní kůži

Od malička se věnuji sportu. Vždy mě bavil a naplňoval. Protože jsem vyrůstala v malé vesnici u Jeseníku, neměla jsem možnost sportovních kroužků jako ve větším městě. Přesto mě to neodrazovalo a běhala jsem a plavala pro své potěšení. Dodnes miluji běh. Nejvíce si to užívám v horském terénu  a účastním se závodů spartan race – což mě vždy posune zase o krůček dál. A jak se říká, vždy je co vylepšovat.

Stávalo se mi, že jsem byla kolikrát bez energie a úplně vyčerpaná. To byl asi první impuls, kdy jsem začala přemýšlet, co je příčinou, jak funguje naše tělo, co pro něj můžu udělat a co mu dát, abych energii měla. Po střední zdravotnické škole byla moje volba jasná. Protože mě výživa spojená se sportem, zdravým životním stylem a civilizačními nemocemi víc a víc zajímala, rozhodla jsem se pro studium na diplomovaného nutričního terapeuta. Získala jsem mnoho nových poznatků o výživě, technologii přípravy pokrmů, praxi v nemocničních zařízení a spoustu jiných…

Bohužel (možná bohudík?) jsem sama na sobě začala pozorovat poruchu příjmu potravy. Naštěstí jsem nemusela vyhledat specializované zařízení týkající se těchto poruch. Byla jsem ráda, protože v praxi jsem viděla dívky na pokraji života díky tomuto zákeřnému problému.

Vlastní problémy byly dalším impulsem k tomu, abych se o zdravý životní styl začala zajímat důkladně

Nebylo to ze dne na den, ani z týdne na týden. Trvalo to ještě dlouhou dobu, než jsem se díky své rodině a uvědomění problému nadobro zbavila. Za tuto velkou osobní zkušenost jsem dodnes ráda, protože mi dala hodně do života. Po dokončení studia jsem hledala zaměstnání v oboru. Marně. Proto jsem přijala nabídku dentální firmy, kde jsem nastoupila jako sales product manager. Stále častěji jsem se při návštěvě lékařů setkávala s otázkou, kde beru tolik energie, jak je možné, že vypadám tak zdravě, co pro to dělám a jestli mohu poradit a pomoct s úpravou stravování a životního stylu.

Stále víc a víc bylo lidí, kterým záleželo na tom, co a jak jedí.

Rozhodla jsem se, že do toho vlítnu rovnýma nohama. S pomocí Martina Jelínka a dalších expertů

Vždy jsem se ráda učila a poznávala nové věci. Proto jsem vyhledala profesionála, pana Jelínka, který byl a je mím velkým vzorem. Absolvovala jsem spoustu jeho kurzů, které mi daly hodně nových poznatků, informací a zase trochu jiný pohled jak na stravování, ale i propojení jídla, energie a nemocí. Návštěva konference Tonyho Robbinse znamenala mou velkou životní změnu, poznání, co je to velké vystoupení ze své komfortní zóny a mnoho zkušeností, které předávám dál.

Než začnu něco doporučovat, vyzkouším to sama na sobě

Jsem praktik. Než svým klientům začnu něco doporučovat, raději to otestuji na sobě: Pozoruji své tělo, jak reaguje a jak se chová na danou změnu. Jak se cítím, kdy a po čem jsem unavená. Jídlo patří k velkým životním potěšením. Správně jíst ale není jen o potěšení. Když máme správné – byť jen minimální – znalosti o jídle, můžeme mít stravu nejen jako radost, ale také jako zdroj zdraví a energie. Ze stravy získáme více, pokud pochopíme, co vlastně jídlo je, jaké dobré (ale i špatné) ingredience potraviny obsahují, kolik živin vůbec potřebujeme a jak si zajistíme, abychom je opravdu dostávali.

Zdravý životní styl vždy byl a je součástí mého života a také celé mé rodiny. Chci, aby fungoval i vám

Mými klienty jsou lidé, kteří chtějí upravit své stravovací návyky, zredukovat hmotnost, zlepšit svůj zdravotní stav, děti s nadváhou, sportující děti, kterým chybí energie. Proto se vyplatí vědět, jakým způsobem strava ovlivňuje všechny stránky našeho fyzického i psychického zdraví. I nepatrná změna ve stravovacích návycích dokáže výrazně zlepšit náš zdravotní stav, fyzickou i duševní kondici a dodat více energie.

Věříte tomu, že můžete žít delší a zdravější život, že můžete být po celý den plni energie, bez ohledu na to, v jakém zdravotním, fyzickém i psychickému stavu se nacházíte? Síla, jež to dokáže, je v nás samotných.

Know-how, které získávám roky, vám mileráda předám:

  • Dipl. Nutriční terapeut: VOŠZ Brno.
  • Poradce pro výživu a suplementaci: Kurzy ATAC  lektor Mgr.M.Jelínek .
  • Výživa dětí: Kurzy ATAC – lektor Mgr. M. Jelínek .
  • Výživa ve sportu: Kurzy ATAC – lektor Mgr. M. Jelínek.
  • Poradce pro výživu: NutriAcademy – akademie výživy a sportu Brno.
  • MindPower coaching skills: MINDPOWER, Praha.
  • Unleash the Power Within: Anthony Robbins Research Ing., New York.

Pokud pochopíme hlavní principy, stojící za naším zdravím a budeme se jimi řídit, všechno ostatní do sebe zapadne. Budete: Vypadat a cítit se lépe, bez únavy a začnete si zařizovat život podle svých představ.